WEB SİTESİ TASARIMI

Stüdyo Bursa, Profesyonel fotoğraf çekiminin yanı sıra alanında deneyimli çalışanlarıyla siz değerli müşterilerimize Web Tasarım Hizmetleri de vermektedir.

Benim işim internet üzerinden sipariş almaya uygun değil. X şirketi milyon dolarlık ihracat gerçekleştiriyor ama hala bir web sitesi yok, demek ki olmadan da oluyormuş. Bir de internet sayfası maliyetiyle mi uğraşacağım, götüreceği getireceğinden fazla görünüyor. Bizim çocuk arkadaşlarıyla bir şeyler yapar... Bu cümlelerden biri veya birkaçı aklınızdan geçiyorsa yanılıyorsunuz. Bir web sitesi öncelikle size küresel çapta erişilebilir kılar.

Hiç olan ile olmayan bir olur mu? Hele bir de ihracat yapıyorsanız ve yabancı şirketlerle ilişkileriniz varsa... Size 'bir web siteniz var mı diye sormayacak, web sitenizin adresini isteyeceklerdir. Örneğin küçük bir makine imalatçısı, farklı dillerde yayın yapan bir web sitesi aracılığıyla dünyanın bir ucundan tahmin etmeyeceği kadar ucuza hammadde ve ara mamul bulabilir, ürettiği makineler için ummadığı yerlere satış yapabilir.

Bir web sitesiyle potansiyel müşterilere, ucuz hammadde kaynaklarına, tedarikçilere ulaşmanız veya onların size erişmesi mümkün hale gelir. Öte yandan internet üzerinden iş yapmayacak, sipariş almayacak, müşteri bulmayacak bile olsanız bir internet sitesine yine de ihtiyacınız olacaktır. İnternet sayfasının, var olan müşterilerinizin size olan güvenini pekiştireceğini unutmayın. Sizce hangi şirket daha güvenilir ve modern bir görünüm verir: İnternet sayfası olan mı olmayan mı?

İnternet çağımızın vazgeçilmezi. Hayatımıza, hiçbirimizin inanamayacağı, hatta hayal bile edemeyeceği birçok şey kattı. Alışkanlıklarımızın çoğu, internet ile birlikte değişti ve değişmeye de devam ediyor. Böyle bir durumda kurumların, işletmelerin ya da şahısların kendilerini yenilemeye ve bu hızlı döngüye ayak uydurmaya ihtiyacı var. Bu yoğun kullanım içinde reklam, tanıtım, satış çalışmaları da elbette internet üzerinden yapılmalı. Tabi bu noktada bilinçli ve doğru adımların atılması da önemli...

PEKİ YA SİZ BU DEĞİŞİMİN NERESİNDESİNİZ?

bursa-web-tasarım

İlk olarak şunu söyleyelim: Bursa web tasarım sektöründe gördüğümüz ve üzüldüğümüz bir bakış açısına sahip değiliz. Bize göre web sitesi öyle çok basit, olmasa da olur bir özne değildir. Yeni Türk Ticaret Kanunu’yla zorunlu hale getirilmesi bile insanlarımızın web sitesine bakış açısını değiştirmedi. Şaşılacak şekilde bırakın arabayı-evi çocuğunun bezini bile internetten alan insanlarımız konu web sitesi yaptırmaya gelince konuyla hiç alakası yokmuş gibi ne gereken özeni gösteriyor ne de gereken ilgiyi.

WEB SİTESİ YAPMAK-YAPTIRMAK CİDDİ BİR İŞTİR. SİZ DE BİZİM GİBİ DÜŞÜNÜYORSANIZ GELİN SİZE EN UYGUN SİTEYİ TASARLAYIP, FİRMANIZA YENİ MÜŞTERİLER KAZANDIRALIM...

Biz iyi dizayn edilmiş bir web sitesi ile müşterilerimize 7/24 açık yeni bir şube sunduğumuzu düşünerek hareket ediyoruz. İlk görüşmeden sonraki geçen süreçte müşterilerimize birbirinden farklı birçok tasarım ve fiyat seçenekleri sunuyoruz. Müşterimizin beğendiği tasarım sonrasında ise işimizin ciddiyetinin farkındalığı ile alan adını (domain) tescil ediyor, tasarım ve geliştirmeler ile web sitesini hazırlıyor, Türkiye’nin en güçlü ve güvenli sunucularında sitesini yayınını sağlıyoruz.

Verimli bir web sitesi, mevcut veya potansiyel müşterilerinize global erişim sağlar. Dünyanın neresinde olursa olsun internet erişimine sahip herkese ulaşabilir, küçük bir yatırımla yeni pazarlar bulma ve global düzeyde rekabet etme şansı yakalayabilirsiniz. Geleneksel pazarlama yöntemlerine oranla çok daha düşük olan bir maliyetle doğru müşterilere ulaşabilir, ürün ve hizmet satın alma işlemlerinin birkaç tıkla tamamlamasını sağlayabilirsiniz. Çalışmalarınızın başarısını ölçecek geri bildirim mekanizmaları oluşturabilir, izlenebilir ve ölçülebilir dolayısıyla yönetilebilir sonuçlar elde edebilirsiniz. Web sitenizde imaj, müzik, grafik ve videoları kullanarak, pazarlama faaliyetlerinizi interaktif, etkin bir zeminde yürütebilirsiniz.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun araştırmasına göre Türkiye'de her gün internete girenlerin oranı %51 seviyesinde. Yine aynı istatistikte en az haftada bir defa girenlerin oranı ise %34 seviyesinde. Bu da gösteriyor ki internet kullanımı oldukça yüksek ve dolayısı ile her kurumun internette kendine yer edinmesi hayati önem taşımaya başladı. Bu internet kullanıcılarına ulaşmak, onlara şirket, marka, ürün ve servislerinizi tanıtarak satış yapmak için öncelikli ilk ihtiyacınızın firmanızı ve ürünlerinizi doğru tanıtan bir web sitesi projesini hayata geçirmek... Doğru web sitesini yaptıktan sonra, bu web sitesini yönetmek ve pazarlama stratejilerini belli enstrümanları kullanarak hazırlamak gerekiyor. Web sitesinin; iyi bir, tasarımı, yazılımı ve içeriği ile birlikte başarılı bir tanıtım stratejisi de bulunmalıdır. Dünyanın en iyi web sitesi dahi olsa, ziyaretçisi olmadıkça verim olmayacaktır. Dolayısı ile mutlaka tanıtım stratejileri belirlenmeli ve uygulanmalıdır.

HER ŞEY İYİ VE DOĞRU BİR WEB SİTESİ YAPILMASI İLE BAŞLIYOR ! PEKİ NASIL OLACAK BU WEB SİTESİ ?

 • Kurumsal kimliğinizi yansıtan,
 • İçerik olarak zengin,
 • Tasarımsal olarak dikkat çekici,
 • Güncellenebilir bir alt yapıya sahip,
 • Hedef kitlenin kullanım alışkanlıklarına uygun,
 • Doğru ve dikkat çeken görsellerle pekiştirilmiş,
 • Düzenli içerik güncellemeleri yapılan,
 • Dönemsel olarak yenilikler sunan,
 • Dönemin tasarım ve yazılım trendlerine uyum sağlayan,
 • Ziyaretçilere doğru bilgiler sunan,
 • İnternette diğer reklam kanalları ile desteklenen (Sosyal Medya, SEO, E-Mail Marketing, Google Reklamları)
 • Yeni ve Farklı bir tarza sahip olmalıdır.
 • Bu tip özellikler web sitesinin hedefine daha hızlı bir şekilde ulaşarak her geçen gün büyümesini sağlar.

Stüdyo Bursa olarak tüm bu kriterlere uygun, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kendi sitelerini yönetebilecekleri, yeni ürün resimlerini, içeriklerini rahatlıkla güncelleyebilecekleri bir web sayfası teslim ediyoruz.

EN SON TEKNOLOJİ – MOBİL CİHAZLARLA UYUMLU (RESPONSİVE) WEB SİTESİ TASARIMI STÜDYO BURSA’DA

bursa-mobil-web-sitesi-tasarımıResponsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle bilgisayar, tablet ve mobil sürüm olarak 3 farklı site şeklinde tasarlanır.

Eski yazılım dillerine sahip web sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve gezmekte güçlük yaşarlar, okumak istedikleri alanı ancak zoom yaparak, kısıtlı bir alanı görüntüleyebilirler ve kulanım zorluğu çekerler. Site menülerini gezmekte oldukça zordur ve menüler mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri linki bulamayabilirler.

Mobil (Responsive) sitelere ise mobil cihazlardan girildiğinde menüler şekil değiştirip genellikle üstten açılacak şekilde kullanımı kolay bir versiyona dönüşür. Fontlar ve imajlar alt alta gelerek ekranda zoom yapmadan kolayca okunacak şekilde sıralanır. Hatta mobil versiyonda önem derecesi düşük elementler gizlenir, sadece ziyaretçiye sayfayla ilgili en yalın halde bilgi gösterilir.

Hepsi ve çok daha fazlası için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

BU MAKALELER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !